Daugiau
Vitlio istorija prieš 12 metų prasidėjo nuo pirmojo Vilmos ir Vido Daugėlų įsteigto privataus darželio Vilniuje, kurį pirmąsias dienas lankė vos vienas vaikas. Per tuos metus užaugome iki trijų privačių darželių ir dviejų mokyklų. Viena iš jų rugsėjį taps progimnazija, kurioje šiemet mokysis vaikai nuo priešmokyklinės iki pat 8 klasės.
Šie metai – ypatingi tiek darželiui, tiek ir mokyklai. Darželis minėjo 12-os, o licėjus – 5-erių metų gimtadienį. Šia proga nusprendėme pasiteirauti mūsų įkūrėjų, nuo ko viskas prasidėjo ir kaip gimė ši įkvepianti vizija.
Norėjome sukurti kitokią alternatyvą
„Ilgai dirbome švietimo srityje. Prieš 12 metų įkūrėme pirmąjį Vitlio darželį. Kasmet paaugusius darželio vaikus išleisdami į mokyklą svarstydavome, ar ir toliau jų akyse spindės toks smalsumas. Jau tada jautėme, kad valstybinė švietimo sistema turi spragų, ne visuomet atitinka šiuolaikinio pasaulio poreikius ir tendencijas.
Pradėjome vis dažniau diskutuoti, kaip turėtų atrodyti privati mokykla, kurioje mokiniai ne tik įgytų teorinių žinių, bet ir pritaikytų jas praktikoje. Įsivaizdavome mokyklą, kurioje vaikai drąsiai eksperimentuotų, tyrinėtų ir dar mokykliniame suole bandytų spręsti šiuolaikinio pasaulio problemas“, – pasakoja Vitlio licėjaus ir privačių vaikų darželių įkūrėja Vilma Daugėlienė.
Tiksliųjų mokslų kryptis
Anot V. Daugėlienės, tuomet, kai Vitlio licėjaus idėja dar tik sukosi galvose, jau buvo jaučiamas menkstantis susidomėjimas tiksliaisiais mokslais, todėl buvo nuspręsta įkurti inovatyvią mokyklą, kuri greta bendrojo ugdymo skirtų dėmesį ir inžinerijai, robotikai, informacinėms technologijoms. Mokyklą, kuri į pasaulį išleistų būsimus lyderius, mokslininkus ir išradėjus.
„Sulaukdavome paskatinimo ir iš Vitlio darželius lankančių vaikų tėvų, kurie vertino ugdymo kokybę mūsų ikimokyklinio ugdymo įstaigose ir skatino toliau augti, suteikiant galimybę jų vaikams tęsti pažinimo kelionę mūsų įkurtoje mokykloje. Taip prieš penkerius metus ir prasidėjo Vitlio licėjaus istorija“, – sako jo įkūrėja.
Sėkmės paslaptis
Pasiteiravus, kaip nuo vieno privataus darželio su vienu auklėtiniu pavyko užaugti iki trijų ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir dviejų licėjų, Vitlio įkūrėjai teigė, kad vieno sėkmės recepto nėra, bet jų kelionėje sėkmės pagrindu tapo ambicingos komandos subūrimas ir nuoširdžių, bendradarbiaujančių kolegų pritraukimas. „Be galo svarbu rasti kompetentingus savo srities specialistus, būti nuoširdžiu sau ir savo kolektyvui – žmonės tai jaučia“, – tikina Vitlio įkūrėjai.
Inovatyvūs ugdymo metodai
Tiek licėjus, tiek ir darželiai organizuoja vaikų švietimą laikydamiesi STEAM ugdymo krypties. Tai inovatyvus ugdymo metodas, jungiantis gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, meno ir matematikos sritis. Jau ikimokykliniame ugdyme įprasti užsiėmimai keičiami į atradimų ir išradimų dieną. Nuo 1,5 metų vaikai kviečiami eksperimentuoti, tyrinėti ir vieną pasirinktą temą išanalizuoti skirtingų dalykų (gamtos mokslų, matematikos, inžinerijos, technologijų ir menų) kontekste. Daugelis vaikų tęsia mokslus Vitlio licėjuje, taip užtikrinamas inovatyvaus ugdymo tęstinumas.
Ir jus kviečiame tęsti pažinimo kelionę Vitlio licėjuje. Daugiau informacijos rasite čia.