Vitlio darželis buvo pripažintas „Mąstymo mokykla“ | Vitlio darželis

Į pasaulį per žaidimą

Vitlio darželis – jauki ir šiuolaikiška ugdymo erdvė Vilniuje, kur vaikai pasaulį pažįsta per smagius žaidimus, drąsius eksperimentus ir praktinius tyrinėjimus.

Vitlio darželis buvo pripažintas „Mąstymo mokykla“

2023 Birželio 21d.

Dar vienas įvertinimas į Vitlio darželio pasiekimų krepšelį – mus pasiekė žinia, kad Exeter universitetas akreditavo Vitlio licėjų, o kartu ir mus, „Mąstymo mokykla“. 

 

Kas yra „Mąstymo mokykla“?

Tai Jungtinės Karalystės Exeter universiteto akredituotos ugdymo įstaigos, kuriose laikomasi aiškaus, įrodymais pagrįsto, visą įstaigą apimančio požiūrio į mokinių mąstymo gebėjimų ir mokėjimo mokytis skatinimą. 

Šiose ugdymo įstaigose visa bendruomenė įsipareigoja reguliariai ir atidžiai apgalvoti viską, kas vyksta. Ši taisyklė apima tiek mokinius, tiek ir personalą. Mokomasi mąstyti reflektyviai, kritiškai ir kūrybiškai. Taip pat ugdomi tokie gebėjimai, kaip mokėjimas pralaimėti ir savarankiškas problemų sprendimas. 

Mąstymo įpročiai tokiose mokyklose formuojami pasitelkiant mąstymo žemėlapius, E. de Bono mąstymo kepures, T. Ryan mąstymo raktus, aukštesnio lygio klausimus ir kitas ekspertų pripažintas mąstymo įpročių formavimo priemones.

 

Koks šios metodikos efektyvumas?

Exeter universiteto atliktas tyrimas atskleidė, kad „Mąstymo mokyklos“ metodikos taikymas:

  • pagerina akademinius rezultatus, 
  • stiprina savarankiško mokymosi įgūdžius, 
  • ugdo aukštesniuosius mąstymo gebėjimus, 
  • didina motyvaciją, discipliną ir lankomumą. 

 

Vitlio darželis – akredituota „Mąstymo mokykla“

Didžiuojamės, kad mūsų ugdymas buvo pripažintas atitinkančiu „Mąstymo mokykloms“ keliamus kriterijus, o vertinimą atlikęs Dr. Dave Walters teigė, kad taikome puikią praktiką ir jam buvo privilegija atlikti šį vertinimą. 

„Vitlis yra tikrai įkvepianti švietimo bendruomenė. Ji sumaniai išplėtojo ir puoselėjo savo pagrindines vertybes, kad jos persmelktų visą mokyklą ir išsiplėstų už jos ribų. Darbuotojai ir vaikai giliai galvoja apie tai, ką daro, o bendradarbiavimo lygis yra išskirtinis visais lygmenimis. 

Vitlyje daug dėmesio skiria nuolatiniam vystymuisi ir inovacijoms, o taikomas išskirtinis lyderystės modelis užtikrino pavyzdinį poveikį. Tai leido jiems atsidurti švietimo sistemos priešakyje ir tapti metakognityvinės kompetencijos švyturiu“, – teigia Dr. Dave Walters.

 

Prisijunk prie mūsų – tapk Vitliu!

Kviečiame patikėti savo vaikų ugdymą privačiam Vitlio darželiui. Čia itin daug dėmesio skiriama ne tik mąstymo gebėjimų ugdymui, bet ir drąsiems eksperimentams ir praktiniams tyrinėjimams.

Registruotis susitikimui galite čia.

Naujienos

2024. VšĮ Vilniaus inžinerijos ir technologijų licėjus. Visos teisės saugomos.