Valstybinis ar privatus darželis: kokį pasirinkti? | Vitlio darželis

Į pasaulį per žaidimą

Vitlio darželis – jauki ir šiuolaikiška ugdymo erdvė Vilniuje, kur vaikai pasaulį pažįsta per smagius žaidimus, drąsius eksperimentus ir praktinius tyrinėjimus.

Valstybinis ar privatus darželis: kokį pasirinkti?

2023 Liepos 17d.

Visi tėvai savo vaikams nori tik paties geriausio. Šis principas galioja ir renkantis darželį. Tiesa, pradėjus ikimokyklinio ugdymo įstaigos paieškas, kyla esminis klausimas – rinktis valstybinį ar privatų darželį. Kad nuspręsti būtų lengviau, išskyrėme kelis pagrindinius skirtumus. 

 

Ugdymas

 

Akivaizdu, kad pagrindinė kiekvienos mokyklos funkcija – ugdyti mokinius. Kiek daugiau dvejonių kyla svarstant, kokią funkciją atlieka darželiai – vaikų priežiūros (kol tėvai dirba ir negali to padaryti) ar vis dėlto ugdymo?

 

Jei pritariate, kad darželyje vaikai turi būti ne tik prižiūrimi, bet ir mokomi, privati ikimokyklinio ugdymo įstaiga šį jūsų poreikį, tikėtina, patenkins geriau. Nors ir valstybiniuose darželiuose egzistuoja ugdymo programos, privatūs darželiai tam skiria daugiau dėmesio. 

 

Pavyzdžiui, privačiame Vitlio darželyje taikomos pasaulyje pripažintos ugdymo programos. Dar ikimokyklinio amžiaus vaikai pradedami pažindinti su inžinerija ir technologijomis. Čia taikoma STEAM ugdymo kryptis, nuolat vyksta praktiniai užsiėmimai, tyrinėjimai ir eksperimentai. Be to, Jungtinės Karalystės Exeter universitetas pripažino šį darželį „Mąstymo mokykla“.  

 

Individualus dėmesys

 

Privatūs darželiai nuo valstybinių dažniausiai skiriasi ir grupių dydžiu, t.y. kiek vaikų lanko vieną grupę. Privačiuose darželiuose paprastai mokosi iki 15 vaikų. Tuo metu valstybiniuose šis skaičius dažnai perkopia ir 20 vaikų.

 

Mažesnės grupės leidžia kiekvienam vaikui skirti daugiau dėmesio, pastebėti jo gabumus ar žinių spragas ir atitinkamai juos ugdyti. Taip pat nepraleisti pro akis emocijų, kurias pastebėjus laiku galima lengvai išspręsti.  

 

Privačiame Vitlio darželyje mokytojai ne tik moko, bet ir klausosi, todėl kiekvienas vaikas yra girdimas, o jo individualūs gebėjimai – matomi ir puoselėjami. Mums svarbios ne tik žinios, bet ir emocinė gerovė, todėl kiekvienas čia tobulėja jam priimtinu tempu.

 

Siekiame, kad kiekvienas vaikas būtų pastebėtas, todėl ugdymą organizuojame tik mažomis grupelėmis. Tai pedagogams leidžia užmegzti artimą ryšį su kiekvienu vaiku, todėl į mokytojus jie žvelgia kaip į draugus, su kuriais sieja abipusė pagarba ir pasitikėjimas.

 

Kvalifikuoti darbuotojai

 

Kiekviename darželyje galima sutikti kvalifikuotų ir savo darbą mylinčių specialistų. Vis dėlto, mylėti savo darbą lengviau, kai darbovietė užtikrina palankesnes darbo sąlygas. O tai lengviau padaryti privačioms įstaigoms. 

 

Jos turi daugiau svertų pritraukti aukščiausios kvalifikacijos darbuotojus, pavyzdžiui, siūlydamos didesnį darbo užmokestį, lankstesnes darbo sąlygas. Visa tai leidžia pritraukti mokytojus ir kitus specialistus, kurie lengviau priims naujoves, turės daugiau idėjų, noro jas realizuoti ir bus lankstesni. 

 

Grįžtamasis ryšys

 

​​Vaikų darželis – tai pirmoji stotelė vaiko gyvenimo kelyje, kai iš saugaus tėvų glėbio dar nedrąsiu žingsniu tenka žengti į nenuspėjamą pasaulį. Tad išleidus vaiką į darželį, ypač pirmuosius kartus, tėvams dažnai būna neramu, kyla klausimų, kaip vaikui sekasi, ar jis gerai jaučiasi ir t.t.

 

Privatūs darželiai paprastai užtikrina didesnį grįžtamąjį ryšį tėvams. Pavyzdžiui, privačiame Vitlio darželyje tėvai gali būti tikri, kad kasdien sulauks grįžtamojo ryšio: bus informuoti, kaip vaikui sekasi, ko naujo išmoko, kokių iššūkių kilo ir kaip jie sprendžiami. Be to, du kartus per metus mokytoja pateikia išsamų vaiko pasiekimų vertinimą ir kviečia tėvus į individualų susitikimą, kurio metu visa tai aptaria drauge. 

 

Kaina

 

Nors anksčiau minėti argumentai leidžia kelti prielaidą, kad privati ikimokyklinio ugdymo įstaiga greičiausiai yra geresnis pasirinkimas jūsų vaikui, reikia pastebėti, kad valstybiniai darželiai vis dėlto turi vieną privalumą – jie tėvams kainuoja mažiau. 

 

Valstybiniai darželiai yra finansuojami iš savivaldybių biudžeto lėšų, tad tėvams tenka mokėti tik už maistą ir nedidelį ugdymo mokestį. Tuo metu privatūs darželiai yra kiek brangesni. Kita vertus, reikia turėti omenyje, kad valstybiniams darželiams dažnai stinga lėšų, o privačios ugdymo įstaigos gali daugiau investuoti į patalpas, edukacines priemones ir papildomus užsiėmimus. Galiausiai – investicija į vaikų švietimą yra geriausia investicija!

 

Į pasaulį per žaidimą. TAPK VITLIU!

 

Nusprendėte, kad privati ikimokyklinio ugdymo įstaiga yra geriausias pasirinkimas jūsų vaikui? Tuomet kviečiame susipažinti su privačiu darželiu Vilniuje – Vitlio darželiu! Užpildykite registracijos formą ir su jumis susisieksime per 1 d.d.

Naujienos

2024. VšĮ Vilniaus inžinerijos ir technologijų licėjus. Visos teisės saugomos.