Vaiko spintelė darželyje: kas joje turėtų būti? - Vitlio darželis

Į pasaulį per žaidimą

Vitlio darželis – jauki ir šiuolaikiška ugdymo erdvė Vilniuje, kur vaikai pasaulį pažįsta per smagius žaidimus, drąsius eksperimentus ir praktinius tyrinėjimus.

Vaiko spintelė darželyje: kas joje turėtų būti?

2023 Rugsėjo 22d.

Jūsų vaikas darželyje apsipylė sriuba? Sušlapo kojines? Tokie iššūkiai jam gali sukelti nemažai diskomforto. Tiesa, tai visai ne problema, jei savo spintelėje mažylis turi atsarginius drabužius. Tai viena iš priežasčių, kodėl kiekvienas vaikas privačiame Vitlio darželyje turi savo spintelę, kurioje laikomi tik jo asmeniniai daiktai. Tai ne tik praktiškas sprendimas, bet ir svarbus žingsnis ugdant vaiko atsakomybės jausmą ir savarankiškumą. Tad kokie daiktai turėtų būti vaiko spintelėje ir kodėl jie yra tokie svarbūs?

 

Atsarginių drabužių komplektas: visada pasiruošę nepatogumams

Vienas iš svarbiausių daiktų vaiko darželio spintelėje yra atsarginių drabužių komplektas. Vaikams visko gali nutikti – pavyzdžiui, netyčia apsipilti sriuba ar baloje sušlapti batukus ir kojinytes. Tokiais atvejais antrasis drabužių komplektas tampa neįkainojamu. Vitlio darželio specialistai rekomenduoja į komplektą įtraukti apatinius marškinėlius, kelnaites, kojines, marškinius trumpomis ir ilgomis rankovėmis bei  kelnes/šortus/sijoną.

 

Vidaus batai kietu padu: saugus vaikščiojimas darželyje

Vaikui darželyje būtina turėti vidaus batus su kietu padu. Tai ne tik užtikrina saugų vaikščiojimą darželyje, bet ir padeda jam mokytis apsiauti batus pačiam. Jie turėtų būti patogūs ir lengvai apsiaunami.

 

Sezoniniai drabužiai ir aksesuarai: sąmoningai pasiruoškite orams

Sezoniniai drabužiai ir aksesuarai taip pat turėtų būti vaiko spintelėje. Privačiame Vitlio darželyje vaikai daug laiko praleidžia lauke, todėl vasaros laikotarpiu reikėtų turėti nuo saulės apsaugančią kepurę, o rudeniui ir pavasariui – neperšlampančius drabužius bei guminius batus. Nepamirškite, kad vaiko drabužiai turėtų būti patogūs, kad jis galėtų laisvai judėti. 

 

Plaukų priežiūra: nepamirškime šukų ir gumytės

Spintelėje būtina turėti savo šukas, kurios lengvai iššukuoja plaukus, keletą gumyčių, raištukų ar plaukų segtukų.

 

Gertuvė: įrankis, skatinantis vartoti vandenį

Gertuvė skatina reguliarų vandens vartojimą, kuris yra labai svarbus kiekvienam vaikui, siekiant užtikrinti gerą savijautą. Tiesa, už gertuvės higieną turėtų būti atsakingi tėvai. Svarbu užtikrinti, kad ji būtų švari ir saugi.

 

Higienos daiktai: jei reikia – sauskelnės ir kt.

Jeigu vaikui dar reikia sauskelnių ar drėgnų servetėlių, šie daiktai taip pat turėtų būti jo spintelėje.

 

Dantų priežiūra

Norint palaikyti tinkamą dantų higieną, vaiko spintelėje turėtų būti dantų šepetėlis bei dantų pasta. Tiesa, šepetėlis papildomai turėtų būti laikomas dėžutėje ar turėti specialų dangtelį.

 

Kremas nuo saulės ir nuo šalčio: odos apsauga

Šiltuoju metų laiku svarbu spintelėje turėti kremą nuo saulės, o žiemos laikotarpiu – kremą nuo šalčio, kad vaikas galėtų saugiai mėgautis gamta visais metų laikais.

 

Vardas ant kiekvieno daikto: padės rasti šeimininką pasimetus

Privatus darželis Vitlio darželis rekomenduoja ant visų vaiko drabužių etikečių ir kitų daiktų užrašyti vaiko vardą. Tai padės lengviau grąžinti pamestus daiktus savininkui. 

 

Šie patarimai padės užtikrinti, kad jūsų vaikas būtų pasiruošęs kiekvienam smagiam nuotykiui ir iššūkiui. Be to, tai padės ugdyti jo savarankiškumą, saugumą ir komfortą darželyje. Pasirūpinę visais šiais daiktais, padėsite savo mažyliui jaustis saugiai ir jis bus pasiruošęs pažinti pasaulį! 

 

Į pasaulį per žaidimą. TAPK VITLIU!

Naujienos

2024. VšĮ Vilniaus inžinerijos ir technologijų licėjus. Visos teisės saugomos.