STEAM ugdymas – vaikų kelias į žinias ir kūrybiškumą | Vitlio darželis

Į pasaulį per žaidimą

Vitlio darželis – jauki ir šiuolaikiška ugdymo erdvė Vilniuje, kur vaikai pasaulį pažįsta per smagius žaidimus, drąsius eksperimentus ir praktinius tyrinėjimus.

STEAM ugdymas – vaikų kelias į žinias ir kūrybiškumą

2024 Gegužės 02d.

Privatus darželis Vitlio darželis įgyvendina STEAM ugdymo kryptis, kurios skatina vaikus drąsiai eksperimentuoti ir įgyti žinių per praktinius užsiėmimus. Kiekvieną savaitę privačiame darželyje Vilniuje analizuojama nauja tema, remiantis visomis STEAM krypties veiklomis.

Analizuodami temą „Iš kur žinai, kad žmonės pyksta, džiaugiasi, liūdi?“ vaikai mokėsi ir bandė suprasti ne tik savo, bet ir kitų emocijas bei ugdė vertybes: empatiją, saugumą, bendradarbiavimą. Kiekvieną dieną ši tema analizuojama atliekant skirtingas praktines užduotis.

 

Gamtos mokslų, inžinerijos ir matematikos laboratorijos

STEAM gamtos mokslų laboratorijoje vaikai atliko tyrimą. Ruošdami savaitės kalendorių, jie žymėjo, kokias emocijas jaučia kasdien. O kad lengviau būtų įveikti piktulį ar nerimą –  paėmę balioną ir krakmolą pasigamino „emociukus“. Technologijų laboratorijoje vaikai programavo „Beebot“ robotuką, kuris turėjo nueiti kelią iki nupieštų veidelių. Vitlio darželyje tvarumas – aktuali tema, todėl emocijų namelius vaikai gamino iš antrinių žaliavų. Kad viską galėtų tiksliai suskaičiuoti, matematikos laboratorijoje mažieji nubraižė stulpelines ir skritulines diagramas, aptarė emocijų statistiką. Vaikai tapo tikrais duomenų analitikais!

 

Menas ir kalba – neatsiejama STEAM laboratorijų dalis

Menų laboratorijoje, naudodami šviesos stalą, vaikai smėlyje piešė įvairius veidelius ir įvardino savo ir draugų pavaizduotas emocijas. O keliaudami per žinių pasaulį, mažieji stabteli ST(R)EAM laboratorijoje, kur varto knygeles, skaito tekstus, bet smagiausia – žaidžia šaradas ir mena mįslės!

Kiekvieną savaitę Vitlio darželyje analizuojamos naujos temos, apimančios visas STEAM ugdymo krypties sritis. Čia vaikai įgyja naujų patyrimų, tyrinėja, ieško, dalinasi įspūdžiais, ugdo gebėjimus ir kompetencijas, kurios padės mažiesiems tapti visapusiškomis asmenybėmis, gebančiomis atvirai veikti pasaulyje.

 

Į pasaulį per žaidimą. TAPK VITLIU!

Naujienos

2024. VšĮ Vilniaus inžinerijos ir technologijų licėjus. Visos teisės saugomos.