ŠACHMATAI VAIKAMS

2020 Gegužės 11d.

Šachmatai – vienas iš seniausių ir įdomiausių  intelektualiųjų žaidimų, kuriuos sugalvojo žmogaus protas. Jau antrus metus „Mano darželio“ vaikai mėgaujasi šiuo užsiėmimu. Kiekvieną savaitę susitinkame su treneriu ir mankštiname smegenis, rengiame turnyrus bei sparčiai tobulėjame.

Ekspertai jau seniai įvertino šio netradicinio ugdymo būdo intelektinę bei socialinę naudą bei poveikį asmenybės vystymuisi. Pasaulyje atlikta nemažai išsamių tyrimų, jų rezultatai akivaizdžiai įrodo, jog šachmatai lavina vaikų atmintį, intuiciją, reakciją, gebėjimą susikaupti. Šis žaidimas ugdo valią, vaizduotę, kūrybingumą, loginį ir erdvinį mąstymą, bendravimo ir organizacinius įgūdžius. Šachmatai moko atsakomybės, skiepija pagarbą varžovui. Visa tai padeda formuoti įvairiapusę originalaus mąstymo, aukštos vidinės kultūros asmenybę.

Šachmatai vaikams ne tik edukacinė priemonė, bet ir pramoga. Būtent žaisdami, vaikai geba geriau įsisavinti informaciją bei atskleisti savo vidinį potencialą. Džiaugiamės galėdamo pasinaudoti kitų šalių gerąja patirtimi ir ugdyti žingeidžią ateities kartą.