Pirmosios dienos darželyje: kaip palengvinti vaiko adaptaciją? - Vitlio darželis

Į pasaulį per žaidimą

Vitlio darželis – jauki ir šiuolaikiška ugdymo erdvė Vilniuje, kur vaikai pasaulį pažįsta per smagius žaidimus, drąsius eksperimentus ir praktinius tyrinėjimus.

Pirmosios dienos darželyje: kaip palengvinti vaiko adaptaciją?

2023 Rugpjūčio 07d.

Išaušo lemtinga diena, kai jūsų mažyliui tenka palikti saugų namų prieglobstį ir nedrąsiu žingsniu žengti į dar nepažįstamą teritoriją – darželį? Nors šis etapas tiek pačiam vaikui, tiek ir jo tėvams gali kelti nerimą, jį pereiti tenka kone kiekvienam. Kad adaptacijos laikotarpis praeitų kuo sklandžiau, parengėme kelis naudingus patarimus, kuriuos suformavome remdamiesi ilgamete darbo su vaikais patirtimi.

 

Pirmoji savaitė

 

  • Prieš pradedant lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigą, papasakokite vaikui, kas yra darželis, ką vaikai jame veikia, ir pasidalinkite savo maloniais prisiminimais apie laikotarpį, kai patys jį lankėte.
  • Geriausia, jei pirmąją dieną kartu su vaiku į darželį ateitų mama arba tėtis. Pabūtų drauge apie 1,5 valandos, susipažintų su aplinka, mokytojomis, grupės draugais. Praėjus minėtam laikui, reikėtų su visais atsisveikinti ir išeinant namo pasakyti vaikui, kad rytoj ir vėl ateisite į darželį.
  • Antrąją dieną taip pat būtų naudinga į grupę ateiti kartu su vaiku, pabūti šiek tiek ilgiau – apie 3 valandas, tačiau šią dieną rekomenduojama daugiau laiko leisti vaikui veikti vienam, t.y. jums reikėtų išeiti iš grupės patalpos, informuojant apie tai vaiką ir pranešant jam, kad grįšite. Po visų veiklų, einant namo, atsisveikinkite su grupės draugais, mokytojomis ir vėl vaikui pasakykite, kad rytoj ateisite į darželį.
  • Jei pirmosios dvi dienos praėjo sklandžiai, trečiąją dieną vaikas darželyje 3 valandoms turėtų likti vienas. Mūsų darželiuose dirbančios mokytojos per šį laikotarpį praneša tėvams, kaip sekasi jų vaikui.
  • Ketvirtąją dieną vaikas darželyje turėtų likti miegoti pietų miego. Prabudus, Vitlio darželio mokytojos apie tai informuoja tėvus ir laukia atvykstant. Pasirodžius tėvams aptariama, kaip tą dieną vaikui sekėsi. 
  • Penktąją dieną vaikas jau turėtų laikytis įprasto darželio dienos ritmo.

 

Atsisveikinimas

 

Ryte atėjus į darželį rekomenduojame informuoti vaiką, kada ateisite jo pasiimti: po miegelio, kai pažais lauke, papietavus (pagal darželio dienos ritmą) ar kt. Siekiant palengvinti išsiskyrimą ryte, patariame sugalvoti atsisveikinimo ritualą (pvz. apsikabinimas, bučkis, „žaibas“, „duok penkis“, atsisveikinimo „šokis“ ir t.t.). Tai bus ženklas, kad po šio atsisveikinimo tėveliai visada išeina ir vaikas lieka darželyje su mokytoja arba asistente.

 

Susidūrus su sunkumais

 

Susidūrus su sunkumais, reikėtų kreiptis į grupės mokytoją, kuri turėtų pasiūlyti individualius adaptacijos žingsnius. Jei vaikas turi mylimą žaislą ar daiktą ir manote, kad tai padės vaikui adaptacijos laikotarpiu, atsineškite jį kartu.

 

Kiekvienam vaikui adaptacijos laikotarpis yra skirtingas ir jis prasideda tuomet, kai vaikas lieka be tėvelių. Jei laikysitės šių rekomendacijų, adaptacija turėtų įvykti lengviau. Nespėsite pastebėti, kai nerimą vaiko akyse ims keisti džiugi šypsena ir noras keliauti į darželį!

 

Į pasaulį per žaidimą. TAPK VITLIU!

Naujienos

2024. VšĮ Vilniaus inžinerijos ir technologijų licėjus. Visos teisės saugomos.