Naujienos

KĄ REIKIA ŽINOTI APIE TRIMEČIUS VAIKUS?

2021 Kovo 11d.

Trejų metų vaikų amžius dažnai apbūdinamas kaip pereinamasis. Tokio amžiaus vaikai labiau panašūs į keturmečius ir penkiamečius negu į dvimečius. Nuo dvimečių juos labiausiai skiria naujai įgytas gebėjimas IŠREIKŠTI SAVE ŽODŽIAIS ir REALIZUOTAIS SUMANYMAIS. Šis gebėjimas atveria visą socialinį pasaulį!

SOCIALINĖ IR EMOCINĖ RAIDA. Trejų metų vaikai pradeda pasitikėti, jie supranta, kad tėvai, pedagogai ir kiti, jų gyvenime svarbūs žmonės, tinkamai jais pasirūpins. Įgiję pasitikėjimo jie tampa nepriklausomi ir jaučia pasididžiavimą, kad gali patys savim pasirūpinti: apsirengti ir išsivalyti dantis, kaip ir jų tėvai bei broliai ar sesės. Trimečiai nori, kad pastebėtume jų naujai įgytus įgūdžius, pvz., kad jie moka padengti stalą arba minti triratuką. Nors šiuo metu atsiranda socialinių įgūdžių, tačiau visiškai jie dar neišsivysto. Labai draugiškas trejų metų vaikas gali greitai tapti į save orientuotu egocentriku.

FIZINĖ RAIDA. Trejų metų vaikas paprastai žaidžia ilgiau ir yra labaiu susikaupęs negu mažesnis vaikas. Fizinių įgūdžių reikalaujantys užsiėmimai, pvz., bėgimas, supimasis, kamuolio mėtymas ir gaudymas, šokiai pagal muziką, suteikia daug pasitenkinimo šios amžiaus grupės vaikams. Tačiau taip pat nuteikia ir ramus žaidimas su lėlėmis arba piešimas. Skirtingai negu dvimečiui, trimečiui surinkti dėlionę aštuntą kartą iš eilės gali būti įdomiau negu žaisti su kamuoliu.

PAŽINIMO RAIDA. Trejų metų vaikai kupini minčių ir sumanymų. Jie naudojasi visais pojūčiais, kad suprastų pasaulį, esantį aplink juos. Tačiau trimečių gebėjimas klasifikuoti ir suprasti aplinkinį pasaulį yra pradinio lygmens. Jie gali rūšiuoti daiktus, bet dažniausiai tik pagal vieną kurį nors požymį. Egocentriška prigimtis paprastai neleidžia jiems pastebėti kito žmogaus požiūrio, nors šis apribojimas gali būti paveiktas aplinkybių. Daugelis geba išreiškti išgyvenimus, taip pat būti empatiški – ir galima pamatyti, kaip grupėje trimetis duoda žaislą nusiminusiam vaikui.

KALBOS RAIDA. Trimečių vaikų kalba vystosi labai sparčiai. Dvimečiai dažniausiai taria tik pagrindinius kalbos garsus, o trimečiai jau būna įvaldę visus kalbos garsus, galbūt išskyrus č,f,l,r,š,ž. Dauguma trimečių sugeba vartoti daugiskaitą, kalba sakiniais, atkartoja trumpus eiliuotus tekstus ir daug klausinėja. Jie gali pasakyti savo vardą ir pavardę. Jiems patinka pasidalinti savo mintimis ir dalyvauti pokalbyje.

Naujienos

Trijuose sostinės rajonuose veikiantis „Mano darželis“ šią vasarą keičia pavadinimą ir nuo šiol vadinsis Vitlio darželiu.

Daugiau

Mokydamiesi apie metų laikus vaikai atlieka eksperimentus su medžių lapais.

Daugiau

„Vitlio darželyje“ taikoma STEAM metodika, tačiau ką ši sąvoka reiškia.

Daugiau

Šiandien minima tarptautinė vaikiškos knygos diena! Sveikiname visus mažuosius skaitytojus ir tikimės, jog meilė knygai tik stiprės.

Daugiau

Trejų metų vaikų amžius dažnai apbūdinamas kaip pereinamasis. Tokio amžiaus vaikai labiau panašūs į keturmečius ir penkiamečius negu į dvimečius.

Daugiau

Tik tik tak – laikas tiksi… Tik tik tak – sekundės mirksi…

Daugiau

Darželio rytmečiai prasideda pokalbiais apie savaitės temą, pasisveikinimais, pirštukų mankštelėmis ir istorijų pasakojimais.

Daugiau
2021. VšĮ Vilniaus inžinerijos ir technologijų licėjus. Visos teisės saugomos.
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymai šioje svetainėje būtų patogesni. Toliau naršydami šiame puslapyje Jūs sutinkate su šio puslapio privatumo politika.
SUTINKU PRIVATUMO POLITIKA