Šv. Vekykų tradicijos ir žaidynės | Vitlio darželis Vilniuje

Į pasaulį per žaidimą

Vitlio darželis – jauki ir šiuolaikiška ugdymo erdvė Vilniuje, kur vaikai pasaulį pažįsta per smagius žaidimus, drąsius eksperimentus ir praktinius tyrinėjimus.

Šv. Velykų tradicijos ir žaidynės

2023 Balandžio 17d.

Šv. Velykų tradicijos ir žaidynės

Didžioji diena – tai žodžių junginys, iš kurio kilo didžiausios pavasario šventės pavadinimas. Šventos Velykos be išimties kasmet minimos ir Vitlio darželyje. Šįkart pavasario atgimimo šventę minėjome besikapstydami po šventės priešistorę, tradicijų atsiradimą ir jų ypatumus. Be to, pilvukus palepinę margais kiaušiniais prie šeimos stalo, rengėme Velykines žaidynes.

Visą prieš Velykinę savaitę Vitlio darželio vaikai šnekėjo apie šventės kilmę, tradicijas, šventimo ypatumus ir margučių simboliką. Atlikdami įvairius eksperimentus vaikai stengėsi atsakyti į klausimus: „Kaip keičiasi gamta? Iš kokių dienų susideda Velykų šventė ir ką tomis dienomis reikia veikti? Kodėl marginame kiaušinius? Kokius žaidimus žaidžiame per šią pavasario šventę?“

Tikriausiai net ir patys mažiausi pastebi, kad Velykos – kilnojama šventė, kurios data kasmet kinta, anksčiausiai Velykos gali būti švenčiamos kovo 22, vėliausiai – balandžio 25 dieną, tad kartu aiškinomės, kodėl Velykų šventės data kinta ir pagal ką ji nustatoma. Įdomu, jog senovėje Velykos buvo švenčiamos tris dienas! Trečioji Velykų diena buvo vadinama Ledų diena ir jos metu reikėjo tinginiauti.

Po Velykinę savaitę kvietėme tėvelius su vaikais linksmai praleisti laiką ir kartu atlikti įvairias STEAM veiklas, susijusias su Velykomis. Užduočių įvairovė leido įgalinti kūrybinius, inžinerinius, loginius ir net fizinio pasirengimo įgūdžius. Tėveliai kartu su vaikais sėkmingai atlikę visas užduotis buvo apdovanoti prizais.

Dėkojame už aktyvų dalyvavimą Velykinėse veiklose ir sveikiname su pagaliau atbundančiu pavasariu!

Į pasaulį per žaidimą. TAPK VITLIU!

Naujienos

2024. VšĮ Vilniaus inžinerijos ir technologijų licėjus. Visos teisės saugomos.